Od zaří koukám...

9. října 2008 v 15:03 | JG |  Co jsem viděla, co jsem slyšela
... na Kuchařskou pohotovost


Kuchařská pohotovost


od 6.9.2008 každou sobotu na ČT1 kolem půl šesté večer
zatím odvysíláno 5 dílů: Grilování bez rodičů, Italská inspirace, Košík plný hub, Křtiny a Tajemství pravého steaku

Pokus o akční kuchařský pořad, tým profesionálů reaguje na konkrétní divákův problém a přijede mu pomoci a zorganizovat, co je potřeba. Poradí ohledně výběru jídel, podá informace o použitých surovinách a pomůže i z hlediska výběru dekorací, např. na rodinnou oslavu.

Určitě pěkná myšlenka, velice atraktivní témata. Jen snaha o přílišnou "akčnost" občas trochu sklouzává k "trapnosti" - např. trojice odborníků rázně vystupujících z auta s velkými plechovými kufry až nápadně připomíná počin televize Prima Jak se staví sen:o) a ničím nepřispívá. Výběr chodů a recepty naproti tomu hodnotím jako velice povedené, zvláště mě v tomto směru zaujal díl Křtiny a Italská inspirace. Uchvátila mě příprava pražmy na venkovním grilu a lososový předkrm. Jedinou výhradu mám k přípravě "pravého steaku", který podle mého nebyl pravý steak. Recepty jsou ke stažení na stránkách pořadu.
Celkově se mi pořad ale velmi líbí. Možná jen účinkující šéfkuchař, který v úvodním představení říká, že "kuchařina je maximálně smyslná" by měl působit trošku živějším dojmem:o)

Moje hodnocení: 70%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama