Moje láska

25. října 2008 v 13:40 | JG |  O mně
málem ta největší


Pressovač Krups XP 4000
Mám ho přes rok. Přes rok zaobírá čestné místo v mojí malé krásné kuchyni. A už přes rok jsem z něj nadšená. Zhruba od té doby, co jsem se rozhodla, že mi můj dosavadní instantní "killer" (rozuměj lžička instantní kávy ve sklenici 0,3l, tři plné lžičky cukru, voda jen do půlky, dolít mlékem až nahoru a kvůli teplotě dohřát půl minuty v mikrovlnce ) už nikdy nesmí přes práh a že začnu pít "pořádné kafe". Dospěla jsem k tomu o fantastické dovolené ve Slavonicích, jmenovitě ve dvou skvělých kavárnách La petite Mort přímo pod slavonickou věží a kavárně Lucaffé. Obě tyto kavárny tímto rovněž z celého srdce doporučuji, ale o tom až jindy.
Krups XP 4000 je mechanické pákové espreso. Je myslím, ten nejlevnější, který společnost Krups nabízí,ale věřte, že to vůbec není na škodu. Právě ta mechanická neutomatická "pákovost" způsobí, že se člověk může se svou kávou dostatečně dobře během přípravy "pomazlit" nebo dostat do oka správné množství použité kávy na sílu, která Vám přesně chutná. Zkrátka vytvořit se svým pressovačem dokonale harmonickou dvojku.
Něco k parametrům od výrobce:

Čerpadlo 15 bar
Hliníková plotýnka na předehřívání šálků
Systém Thermoblock: pro dokonalé espresso
Držák filtru pro mletou kávu (1 nebo 2 šálky) se 3 vyměnitelnými sítky, nebo dávky ESE se systémem Procrema
Přepínač funkce espresso, nebo pára
Vyměnitelný vodní zásobník s kapacitou 1,2 l
Odnímatelná odkapávací část z leštěného hliníku
Podstavec (nožičky) z protiskluzové gumy
Nerezová parní tryska pro capuccino
100 cm dlouhá přívodní šňůra
Já osobně využívám jen základní přípravu pressa a musím říct, že mi bohatě stačí. A jak říká odborník: mletá zrnka jsou mrtvá zrnka, je lépe si je před přípravou osobně namlít. Třeba mlýnkem na kávu Krups.
A jakou kávu nejlépe? Tu, kterou piju já: Lavazza, 100% arabica.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama